Jednalo se o Němce Heinricha Hertze, Srboameričana Nikolu Teslu, Rusa Alexandera Popova, Itala Guglielma Marconiho a Američana Lee de Foresta. Jejich epochální inovace byly po první světové válce v industrializovaných zemích zužitkovány ve veřejném prostoru a přetaveny do podoby nového masového média. To pracovalo na principu přenosu zvuku a prostřednictvím radiopřijímačů dokázalo milionům posluchačů tlumočit informace, estetické hodnoty i mocenská sdělení. Zrod rozhlasu bývá po právu považován za jednu z největších mediálních revolucí v moderních dějinách lidstva a svým významem je přirovnáván ke středověkému vynálezu knihtisku.
[…]




