Až ve 20. letech došlo ke zrychlení televizního vývoje, a to ve dvou směrech. Jeden představoval skotský průkopník John Logie Baird, který ve druhé polovině 20. let prezentoval úspěšné pokusy s principem mechanické televize. Druhý směr výzkumu probíhal v USA, kde především americký výzkumník ruského původu Vladimír Zworykin prosazoval systém elektronické televize. V souboji obou systémů ve výsledku zvítězil ten elektronický.
[…]




