Vdubnu 2026 tomu bylo čtyřicet let od tragické nehody v Černobylské jaderné elektrárně, která si vyžádala desítky lidských životů, zamořila životní prostředí a učinila nejbližší okolí elektrárny pro člověka dlouhodobě neobyvatelným. Navzdory závažnosti této události se představitelé Sovětského svazu snažili před veřejností problémy tajit a zachránit dlouhodobě budovaný obraz země jako technologické velmoci. Vedle symbolu rizik jaderné energetiky se Černobyl stal také ukázkovým příkladem mediálních manipulací a neobjektivity sdělovacích prostředků ...
‣Více



